Strona Główna Projekty Zrozumieć świat Doświadczenia przyrodnicze
Doświadczenia przyrodnicze PDF Drukuj
Autor: Jadwiga Tomczak, Wiesława Hnat Data: 21.06.2014 (sobota)

Doświadczenia przyrodnicze z wykorzystaniem zestawów laboratoryjnych na zajęciach projektowych w Szkole Podstawowej w Skorogoszczy.

Na zajęciach projektowych uczniowie klasy VI przygotowywali doświadczenia, w których wykazali co się dzieje z temperaturą wody podczas rozpuszczania soli, czy jajko potrafi pływać, czy woda potrafi powiększać, czy łyżka może być lusterkiem, jak ukształtowane są kości, aby mogły dobrze wytrzymać jak największe obciążenia, właściwości magnesów. Pokazali również jak wybucha wulkan.

Grupa I wykonała makietę wulkanu i zademonstrowała wybuch wulkanu.

Grupa II zademonstrowała doświadczenie pt. „Lodówka w szklance” i „Czy jajko potrafi pływać?”

Doświadczenie „Lodówka w szklance”

Doświadczenie „Czy jajko potrafi pływać”

Grupa III wykazała, że nie mając lusterka możemy przeglądać się w łyżce.

Jak samodzielnie zrobić lupę?

Grupa IV w doświadczeniu pt. „Praca kości”

Grupa V w doświadczeniu pt. „Przeciwieństwa się przyciągają”

Doświadczenia te rozbudzały naturalną ciekawość ucznia i wzbogaciły go o nowy zasób wiedzy i umiejętności. Grupy pracowały z wybranym zestawem laboratoryjnym. Każdy uczeń był zaangażowany podczas wykonywania doświadczeń. Wybrane doświadczenia zostaną przedstawione na Szkolnym Festiwalu Projektów.