Strona Główna Projekty Zrozumieć świat
Zrozumieć świat
Doświadczenia przyrodnicze PDF Drukuj
Autor: Jadwiga Tomczak, Wiesława Hnat Data: 21.06.2014 (sobota)

Doświadczenia przyrodnicze z wykorzystaniem zestawów laboratoryjnych na zajęciach projektowych w Szkole Podstawowej w Skorogoszczy.

Na zajęciach projektowych uczniowie klasy VI przygotowywali doświadczenia, w których wykazali co się dzieje z temperaturą wody podczas rozpuszczania soli, czy jajko potrafi pływać, czy woda potrafi powiększać, czy łyżka może być lusterkiem, jak ukształtowane są kości, aby mogły dobrze wytrzymać jak największe obciążenia, właściwości magnesów. Pokazali również jak wybucha wulkan.

Więcej…
 
IV Wojewódzka Olimpiada i Festiwal Projektów PDF Drukuj
Autor: Wiesława Hnat Data: 06.04.2014 (niedziela)

 

 

W dniu 6 kwietnia 2014r odbyła się IV Olimpiada Wojewódzka połączona z Festiwalem Projektów w ramach projektu ”Zrozumieć świat – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego – dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych”.

Więcej…
 
Szkolny Festiwal Projektów 2014 PDF Drukuj
Autor: Wiesława Połaniec Data: 16.03.2014 (niedziela)

W dniu 13 marca 2014r odbył się szkolny etap Festiwalu Projektów w ramach projektu "Zrozumieć świat",  w którym nasza szkoła uczestniczy już czwarty rok.

 

Więcej…
 
Projekt "Zrozumieć Świat" PDF Drukuj

Od roku 2010 nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. ”Zrozumieć świat – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego – dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych”.

Projekt ten dotyczy 62 szkół podstawowych z terenu województw: opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Głównym celem projektu jest rozwinięcie u uczniów klas 4-6 kompetencji kluczowych w zakresach: matematyczno-przyrodniczym i informatycznym poprzez nauczenie ich stosowania nowoczesnych metod badania otoczenia oraz profesjonalną analizę zjawisk przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego. W tym roku szkolnym biorą w nim udział uczniowie klasy IV i V.

 
Wojewódzki Festiwal w Niwkach PDF Drukuj
Autor: Wiesława Połaniec Data: 29.04.2013 (poniedziałek)

 

 

Już trzeci rok realizujemy projekt pt. "Zrozumieć świat".

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa w Skorogoszczy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.