Strona Główna Samorząd Uczniowski Świętowaliśmy niezwyczajnie- zabawnie i radośnie!
Świętowaliśmy niezwyczajnie- zabawnie i radośnie! PDF Drukuj
Autor: Koło Dziennikarskie Data: 12.11.2012 (poniedziałek)

altAkcja  „Bliźniacy- biało-czerwoni rodacy” z okazji Narodowego Święta Niepodległości wymyślona przez pana Romana Kanię, a przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski, odbyła się 9.11.12.  po drugiej lekcji.

Wszyscy ubrani w białe i czerwone koszulki  przyszli do sali nr 1. Niektórzy uczniowie  przypięli sobie kotyliony, założyli biało-czerwone peruki, dziewczyny wplotły biało-czerwone wstążki w warkocze.

Spotkanie poświęcone Narodowemu Świętu Niepodległości rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, po którym wysłuchaliśmy krótkiej odezwy poświęconej historii święta odczytanej przez Agnieszkę Fiałkę. Następnie przeszliśmy na korytarz szkolny, gdzie tworzyliśmy „żywe” biało-czerwone flagi. Chociaż korytarze naszej szkoły są ciasne i na schodach robiły się niewielkie zatory, to i tak bawiliśmy przednio.  Miło było mieć swojego białego lub czerwonego bliźniaka i chodzić z nim pod rękę oraz pozować do zdjęć.  Do akcji samorządu włączyły się również klasy młodsze. Podobały nam się godła Polski przygotowane przez klasę II, której wychowawcą jest pani R. Fiałka.

W akcji uczestniczyła zdecydowana część  uczniów. Pokazaliśmy, że kochamy nasz kraj, historię oraz szanujemy barwy narodowe.

Zdjęcia z akcji możecie obejrzeć w zakładce "Galeria"