Strona Główna Ogłoszenia Udział w akcji Rodacy - Bohaterom
Udział w akcji Rodacy - Bohaterom PDF Drukuj
Autor: Anna Budziłowicz, Renata Radziewicz Data: 15.01.2020 (środa)

Na terenach dzisiejszej Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy żyje już garstka żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Razem ze swoimi rodzinami, Sybirakami

I pomagającymi im polskimi środowiskami, tworzą wciąż silną patriotyczną i tożsamościową podstawę dla Rodaków w Polsce i poza jej granicami. To właśnie dla nich klasa II a z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy wraz z wychowawcą zaangażowała się w akcję Rodacy -  Bohaterom edycja Boże Narodzenie 2019. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra Niemen

Z siedzibą we Wrocławiu.  Rodacy – Bohaterom to ogólnopolska zbiórka darów i funduszy dla polskich weteranów na Kresach.

Przez cały listopad i grudzień zbieraliśmy produkty spożywcze takie jak: cukier, kasza, ryż, makaron, olej, kawa, herbata, konserwy oraz słodycze. Do paczek dołączyliśmy kartki z życzeniami świątecznymi wykonanymi przez dzieci.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich rodziców oraz dyrekcji szkoły udało się zebrać ponad 91 kg żywności. Mamy nadzieję, że będzie ona dużym wsparciem dla potrzebujących, a dołączone świąteczne kartki przyniosą radość.

Anna Budziłowicz, Renata Radziewicz