VIII Turniej w podnoszeniu ciężarów PDF Drukuj
Autor: Róża Fiałka Data: 14.03.2014 (piątek)

VIII TURNIEJ W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW O PUCHAR BURMISTRZA LEWINA BRZESKIEGO

W sobotę 8 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się VIII Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego. Zebranych gości , kibiców przywitała Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy mgr inż. Hanna Grubiak ,a turniej otworzył- Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara. W zawodach wzięły udział reprezentacje z Klubu Sportowego „BUDOWLANI” Opole, LZS „Skorogoszcz”, Sport Light Cisek, LKS „POLWICA” Wierzbno, UKS Talent Wrocław, WKS Śląsk Wrocław i GKS Zagłębie Wałbrzych. Wśród zawodników byli absolwenci naszej szkoły, aktualnie uczniowie Gimnazjum w Skorogoszczy: Grzegorz Alf i Mateusz Grabowski, Szymon Robak oraz Bartłomiej Barth, który przygodę z ciężarami rozpoczął w Skorogoszczy, a obecnie trenuje w KS „BUDOWLANI” Opole.

Turniej rozpoczął się prezentacją zawodników z poszczególnych klubów oraz sędziów. Głównym sędzią zawodów był gość specjalny Bartłomiej Bonk - brązowy medalista olimpijski z Londynu.

W czasie przerw przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni Róży Fiałki z inscenizacją dotyczącą promocji zdrowego stylu życia, uczennice klasy III Marta Kalinowska i Agata Krawczuk zaprezentowały bardzo ciekawy układ taneczny. Wystąpiły też uczennice Gimnazjum w Skorogoszczy w układach tanecznych. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród umilił nam wspaniały występ wokalny Pani Małgorzaty Kalińskiej.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów do lat 17 i w kategorii juniorów do 20 roku życia. W zmaganiach wystartowała jedna sztangistka – Natalia Sawicka. Zawodnicy LZS-u Skorogoszcz poprawili swoje rekordy życiowe. W kategorii do lat 17 zwyciężył Walentin Jarmoliński, a w kategorii do lat 20 bezapelacyjnie najlepszy okazał się Bartłomiej Barth.

Zawody w podnoszeniu ciężarów organizowane w naszej szkole z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, zdobywają nowych kibiców i sympatyków tej dziedziny sportu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.