Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy promują zdrowe odżywianie! PDF Drukuj
Autor: Katarzyna Zemełko Data: 14.03.2018 (środa)

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy wiedzą, że dobre odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego nastroju. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego projektu "Żyj smacznie i zdrowo", w którym po raz kolejny nasza szkoła bierze czynny udział. Z tej okazji klasa II gimnazjum zaprosiła młodszych kolegów na nietypowe zajęcia. Uczniowie rozmawiali o tym, jak ważne dla zdrowia jest odpowiednie i racjonalne odżywianie. Mieli także okazję zobaczyć aktorską interpretację wiersza J. Brzechwy "Na straganie". Następnie każda klasa wykonała plakaty, które przedstawiały ulubione warzywa i owoce. Był też zdrowy poczęstunek oraz kulinarne gry i zagadki, w czasie których można było wygrać ciekawą książkę z przepisami.