Dzień „Śniadanie Daje Moc” w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy. PDF Drukuj
Autor: Administrator Data: 09.11.2016 (środa)

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień „Śniadanie Daje Moc”. Jest to część działań prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. 8 listopada to również Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców p. Doroty Dratwy - Postrożnej, p. Krystyny Zalewskiej, P. Wiesławy Połaniec oraz p. Róży Fiałki zgłębiali tajniki prawidłowego odżywiania, tworzyli klasowe Kluby Śniadaniowe oraz przygotowali wspólne zdrowe i pyszne śniadanie. Przy wspólnym stole spotkało się ponad 70 osób- uczniowie, dziadkowie, rodzice i pracownicy szkoły.