Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego PDF Drukuj
Autor: Administrator Data: 01.09.2016 (czwartek)

1. września w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy rozpoczął się Mszą Św., następnie wszyscy udali się na uroczysty apel do szkoły, który przede wszystkim upamiętniał 77. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Uczennica klasy VI, Marta Kalinowska, odczytała informację na temat tamtych tragicznych wydarzeń, kiedy dzieci polskie 1 września 1939 roku, zamiast szkolnych dzwonków usłyszały wybuchy hitlerowskich pocisków.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, który przedstawił nową Panią Dyrektor PSP w Skorogoszczy, Renatę Pawlus. Przy tej okazji życzył wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz przede wszystkim uczniom wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która odczytała list Pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka - tutaj