Święto Pluszowego Misia 2015 PDF Drukuj
Autor: Wiesława Połaniec Data: 29.11.2015 (niedziela)

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Obchodzony jest 25 listopada, a ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki. Miś pluszowy jest szczególnie ważny dla dzieci, które przytulają się do niego, gdy nie ma w pobliżu rodziców.

Z okazji Światowego  Dnia Pluszowego Misia, w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy  uczniowie klas drugich pod opieką p. mgr Róży Fiałki i  mgr Wiesławy Hnat przygotowali  zabawy i konkursy. Tematem przewodnim były zarówno misie pluszowe, jak i niedźwiadki. Dzieci dowiedziały się o nich kilku ciekawostek, wysłuchały wierszy przygotowanych przez kolegów, nauczyły się piosenki "Jestem niedźwiadek" i wykonały "Misiowy masażyk". Wszyscy uczniowie  wzięli udział w konkursach m.in.:  rysowanie misia na czas, zbieranie wykałaczek  w rękawicy kuchennej, przeciąganie koszyczka z misiem, lizanie miodu na czas. Dzieci przyniosły w tym dniu do szkoły swojego pluszaka, książki i czasopisma o misiach oraz wykonały portrety swojej pluszowej maskotki. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały soczek "Kubuś"  i mogły skosztować naturalnego miodu z prywatnej pasieki.

Było dużo zabawy i śmiechu.