„Balladyna” Juliusza Słowackiego w wykonaniu uczniów klasy VI PDF Drukuj
Autor: Wiktoria Prędka Data: 14.02.2014 (piątek)

alt12 lutego 2014 r. w naszej szkole w sali nr 1 odbyło się przedstawienie „Balladyny” według dramatu  J. Słowackiego. Uczniowie pod okiem pani Bożeny Kani przygotowali i zagrali dwie sceny- scenę II z aktu I i scenę I z aktu II.

Przedstawienie rozpoczęło się o godz. 8.00, a zakończyło o 8.40. Na inscenizację klasa  VI zaprosiła uczniów klas IV-VI z wychowawcami oraz panią Dyrektor. W scenie II Balladynę zagrała Wiktoria Prędka, jej młodszą siostrę Alinę Agnieszka Fiałka, matkę Alicja Bilecka, księcia Kirkora Maciej Krasicki, a jego sługę Aurelia Wawrzyniak, skierkę Daria Ciupan. Natomiast w scenie I rolę sióstr zagrały Żaneta Zagłoba i Aleksandra Gozdek, głosem z wierzby był Dominik Stadnicki. Uczniowie przygotowali samodzielnie stroje, dekoracje, rekwizyty,  muzykę, efekty dźwiękowe. plakaty i zaproszenia. Nad spektaklem pracowali w grupach na zajęciach języka polskiego oraz w domu.
Wysiłek uczniów został nagrodzony nie tylko ocenami z języka polskiego, ale i gromkimi brawami widowni.