Strona Główna Biblioteka Nasz udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa
Nasz udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa PDF Drukuj

alt

W niedzielę, 15.09.13r na boisku szkolnym w parku w Skorogoszczy odbyły się coroczne Europejskie Dni Dziedzictwa, którym w tym roku przyświecało hasło „Nie od razu Polskę zbudowano”.

Program nawiązywał do historii, tradycji, języka Kresów, a że prawie 70% naszych uczniów ma korzenie kresowe, dlatego nie zabrakło nas na tej biesiadzie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va, którzy pod opieką pani Bożeny Kani przygotowali inscenizację autorstwa pana Romana Kani pt. „Z Kresów do nowej Ojczyzny”. Dzieci odegrały dwie scenki, pierwsza nawiązywała do historycznej konferencji „Wielkiej Trójki” w Jałcie, która odebrała Polakom Kresy Wschodnie, z kolei scenka druga pokazała podróż rodziny z Kresów na Ziemie Odzyskane. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, dzieci wspaniale wcieliły się w postacie, które zagrały.

Zdjęcia z uroczystości w zakładce "Galeria"