Strona Główna Biblioteka Wolność, Naród, Ojczyzna - uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 maja
Wolność, Naród, Ojczyzna - uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 maja PDF Drukuj

 

 

alt 30 kwietnia 2013 roku w sali nr 1 przy ulicy Opolskiej odbyła się uroczystość szkolna z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

 

Punktualnie o godzinie 10:45 wszyscy w strojach galowych zajęli swoje miejsca i uroczystość się rozpoczęła. Na początku do sali wprowadzono sztandar szkoły, a my odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Przywitała nas pani Bożena Kania wraz z uczniami klasy IV a i V. Po krótkim wprowadzeniu o historii Konstytucji 3 maja uczniowie klasy IV a wcielili się w różne historyczne postacie. Marcel zagrał postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Natomiast dziewczynki: Kasia, Zosia, Julka, Ola, Zuzia, Iza oraz Iga były dwórkami, z kolei Radek z Damianem zagrali role posłów sejmu. Całe przedstawienie było o uchwaleniu Konstytucji 3 maja i posiedzeniu sejmu, w trakcie którego uchwalana była Konstytucja.

Po przedstawieniu uczniowie klasy IV a i V zaprezentowali wiersze związane z ojczyzną i patriotyzmem. W tle występów na ekranie była przedstawiana prezentacja multimedialna poświęcona Konstytucji 3 maja.

Gorąco pożegnali nas Kasia i Michał, a pani B. Kania złożyła nam serdeczne życzenia z okazji tego święta. W ten oto sposób zakończył się ten wyjątkowy apel, który przybliżył nam nie tylko wydarzenia oraz postacie z 1791 roku oraz przypomniał nam znaczenie takich słów jak Ojczyzna, Naród, Wolność.

(zdjęcia  z uroczystości w zakładce: "Galeria")