Strona Główna Projekty Żyj zdrowo na sportowo Nasz szkolny Order Wdzięczności - Dzień Patrona
Nasz szkolny Order Wdzięczności - Dzień Patrona PDF Drukuj
Autor: Bożena Kania Data: 25.03.2014 (wtorek)

24.03.2014 w naszej szkole odbyło się wielkie święto całej społeczności szkolnej - po raz 11. obchodziliśmy Dzień Patrona.  W tym roku naszą uroczystość poświęciliśmy podsumowaniu realizowanego od września projektu  międzyprzedmiotowego „Żyj zdrowo na sportowo” oraz zapoczątkowaliśmy nową tradycję naszej szkoły, a mianowicie wręczanie Orderu Wdzięczności  wszystkim, którzy bezinteresownie wspierają szkołę w jej działaniach dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Uroczystość rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania  hymnu szkoły. Następnie pani Dyrektor przywitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. pan Dariusz Struski - zastępca burmistrza, pan Waldemar Włodek - przewodniczący rady miejskiej, ks. Tomasz Struzik - proboszcz parafii, radni - pan Dariusz Zięba, pan Władysław Górka, pan Lesław Tomczak - Dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji, pan Edward Marciniak - prezes firmy BOMAR w Skorogoszczy, pan Bogusław Januszko - Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu oraz przedstawiciele  Rady Rodziców. W części oficjalnej uroczystości nastąpiło uroczyste wręczenie Orderu Wdzięczności. Zaszczytu nadania Orderu w tym roku dostąpili: ks. Piotr Bekierz, pan Lesław Tomczak, pan Edward Marciniak, pan Andrzej Deja, Pani Roswita Ciupan, pani Joanna Golonka, pani Krystyna Szmondrowska, pani Iwona Gębica. Miło nam było, że wśród nagrodzonych znaleźli się również byli absolwenci naszej szkoły, a mianowicie pan Lesław Tomczak, Roswita Ciupan oraz pan Andrzej Deja. Nagrodzonym towarzyszyły  werble w wykonaniu Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu pod opieką pani Beaty Trusz. W wykonaniu orkiestry mieliśmy okazję wysłuchać kilku muzycznych standardów, które wszystkim bardzo się podobały.
Kolejną częścią naszej uroczystości było podsumowanie projektu „Żyj zdrowo na sportowo”. Zebrani mogli zapoznać się z wytworami projektu wyeksponowanymi na sali gimnastycznej: plakaty, albumy, prezentacje PowerPoint. Z kolei klasa III pod opieką pani Róży Fiałki przygotowała przedstawienie pt. „Aby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”, natomiast uczniowie klasy IV przygotowali pantomimę pt. „Nie warto” pod opieką pana Romana Kani. Ponadto wystąpiło kółko wokalne oraz uczniowie zaprezentowali swoje pasje sportowe. Udział w konkursach organizowanych w ramach projektu organizatorzy nagrodzili dyplomami i owocami, które ufundowała Rada Rodziców.
Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym za przybycie oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowania Dnia Patrona oraz zaprosiła gości na skromny poczęstunek, a dzieci do kosza owoców.