Mistrzowie Kodowania PDF Drukuj
Autor: Agnieszka Łotecka Data: 20.06.2017 (wtorek)

Od marca do czerwca uczniowie klasy VI brali udział w pozalekcyjnych zajęciach komputerowych pt: "Mistrzowie kodowania". Najlepszym sposobem na wprowadzenie uczniów w świat programowania jest nauka programowania bez komputerów. Jest to dla ucznia doskonała okazja do zrozumienia tego, jak myśli komputer. Uczniowie wykonywali szereg różnych ćwiczeń: Koloruj

kiedy powiem, Rysunek, Zabłocone miasto, Rozkaz - wykonaj. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, wchodząc w rolę komputera, nauczyciela.

Następnym etapem na zajęciach było programowanie z komputerem. Uczniowie korzystali z programów: Run Marco, Tynker oraz Scratch. Kodowali oraz tworzyli programy, gry zręcznościowe oraz komiksy. Oto efekty naszej pracy - zachęcamy do obejrzenia.

Gra zręcznościowa 1

Gra zręcznościowa 2