Strona Główna Projekty Czytam, więc jestem. Jestem, więc czytam. „Żelazne trzewiczki” – występ w przedszkolu
„Żelazne trzewiczki” – występ w przedszkolu PDF Drukuj
Autor: Bożena Kania Data: 04.04.2017 (wtorek)

Koło polonistyczne pod opieką pani Bożeny Kani zaprezentowało w piątek, tj. 31.03.17 r. przedszkolakom ze Skorogoszczy przedstawienie na motywach baśni Hanny Januszewskiej „Żelazne trzewiczki”.

Premiera inscenizacji odbyła się z okazji Dnia Patrona, ale członkowie koła postanowili, że warto tak ciekawą, pouczającą, ale zapomnianą polską baśń zaprezentować maluszkom z przedszkola. Opowieść o Jasnowłosej, która wędruje w żelaznych trzewiczkach  w poszukiwaniu swojego ukochanego zaklętego w krówkę, bardzo wzruszyła dzieciaczki, które z zapartym tchem i w głębokiej ciszy śledziły losy bohaterów przedstawienia.  W imieniu przedszkolaków Pani Dyrektor Ewa Jarosz podziękowała aktorom słodką niespodzianką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.