I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania PDF Drukuj
Autor: Bożena Kania Data: 09.03.2017 (czwartek)

Czy rzeczywiście pięknie czytamy? Mogliśmy się o tym przekonać w środę, tj. 8.03.17 r. W dniu tym po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez koło Książkolubów, które powstało i działa z inicjatywy uczniów klasy IV pod opieką pani Bożeny Kani.

W konkursie wzięło udział 32 uczniów klas I-VI, którzy czytali fragmenty ze swoich ulubionych książek. Jury w składzie: Pani Renata Pawlus, Pani Wiesława Połaniec, ucz. Adrianna Wojtasik oraz przewodniczący koła ucz. Marcel Filipek przyznało następujące miejsca:

klasy I-III                                                                          klasy IV-VI

I miejsce - Amelia Zelek, klasa III b                            I miejsce – Roksana Romkowska

II miejsce – Jagoda Rak, klasa III a                             II miejsce – Weronika Szponar

III miejsce – Marta Piątek, klasa III b                         III miejsce – Sandra Pawlak

Konkurs Pięknego Czytania to kolejne z zadań realizowanego w tym roku szkolnym projektu czytelniczego „Czytam, więc jestem. Jestem, więc czytam.” , a tym samym ciekawa okazja do spotkania z książką i zachęcenia dzieci do czytania.