Czytamy maluchom PDF Drukuj
Autor: Bożena Kania Data: 04.10.2016 (wtorek)

altZa nami pierwsze spotkania uczniów klasy VI z uczniami klasy II w ramach międzyprzedmiotowego projektu czytelniczego „Czytam, więc jestem. Jestem, więc czytam.”

W dn. 21.09.16-27.09.16 uczennice klasy VI- Ada Wojtasik, Agata Krawczuk, Justyna Rak, Kamila Szczebetowych, Weronika Szponar, czytały swoim młodszym kolegom fragmenty lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.  Na spotkanie zaprosiła ich pani K. Zalewska- wychowawca tej klasy. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z treścią lektury oraz posłuchać, jak czytają ich starsi koledzy. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem i stwierdzili, że przed nimi jeszcze daleka droga do tak ładnego czytania. Mamy nadzieję, że to spotkanie zainteresowało młodszych uczniów nie tylko lekturą, ale przede wszystkim sprawi, że chętniej będą sięgali po książkę, bo jak mówi Wisława Szymborska „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. I takiej właśnie zabawy z książką życzymy wszystkim maluchom.