Strona Główna Ogłoszenia "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" PDF Drukuj
Autor: Bożena Kania Data: 09.05.2012 (środa)

altTo jedna ze wspaniałych myśli, którą zawdzięczamy wielkiemu Polakowi, pedagogowi, nauczycielowi, lekarzowi, autorowi „Króla Maciusia Pierwszego”, a przede wszystkim wspaniałemu człowiekowi, który tak ukochał dzieci, że poszedł z nimi na śmierć w obozie zagłady w Treblince.

Postać tę z okazji Roku Janusza Korczaka przybliżyło nam przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV-VI pod opieką pani Bożeny Kani i pana Romana Kani. W środę, tj. 9.05.12, na 2. lekcji w sali nr 1 dzięki naszym kolegom mieliśmy okazję bliżej poznać tego wielkiego Polaka. Nasi koledzy recytowali piękne wiersze poświęcone Korczakowi, opowiedzieli nam o jego życiu, poświęceniu, działalności charytatywnej, wreszcie tragicznej śmierci. Poznaliśmy też wiele ciekawych myśli, które mogą być dla nas drogowskazem w życiu. I chociaż życie Janusza Korczaka zakończyło się bardzo tragicznie, to dał nim świadectwo miłości „ustrojów rosnących”, bo tak właśnie mówił o dzieciach. Uroczystością tą uczciliśmy 70. rocznicę śmierci i 100. rocznicę założenia pierwszego Domu Sierot przez Janusza Korczaka. Ta heroiczna postać  dla nas młodych ludzi jest wzorem do naśladowania. Za wszystko, co robiłeś dla nas, dziękujemy Ci, panie Januszu Korczaku.