Strona Główna Ogłoszenia Organizacja zdalnego nauczania od 9.11.2020 r.
Organizacja zdalnego nauczania od 9.11.2020 r. PDF Drukuj
Autor: Administrator Data: 05.11.2020 (czwartek)

Szanowni Państwo,
od dnia 9 listopada 2020 r. (poniedziałek) w klasach 1-8 kontynuować będziemy edukację poprzez zdalne nauczanie.

Za organizację tego kształcenia odpowiada dyrektor szkoły, uwzględniając zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, możliwy dla dziecka czas pracy przy komputerze oraz konieczność realizacji podstawy programowej.

1. Lekcje odbywają się zgodnie z planem.
  2. Czas bezpośredniej pracy przy monitorze ekranowym uczniów klas 1-3 na lekcji on-line wynosi nie więcej niż  20 minut.
  3. Organizacja lekcji klas 4-8 pozostaje bez zmian.
  4. Nauczyciele na bieżąco przekazują uczniom  zadania, materiały i wskazówki do pracy,  wykorzystując platformę Google Classroom. Temat każdej lekcji zostanie zapisany w e-dzienniku w tradycyjnej formie, podobnie odnotowana będzie zdalna obecność dziecka. W przypadku braku możliwości uczestniczenia w lekcji on-line, nauczyciel przekaże zadania w inny, uzgodniony wcześniej sposób.

Mając na uwadze złożoność sytuacji, prosimy o dalszą współpracę i wspieranie Waszych dzieci, a naszych uczniów. Zdajemy sobie sprawę z utrudnień i obciążeń wynikających ze zdalnego nauczania. Będziemy wdzięczni za każde konstruktywne sygnały dotyczące naszej pracy.

Ponadto:

1. Zadajemy uczniom do opracowania treści wyłącznie z podstawy programowej danego przedmiotu.
  2. Staramy się, by przekazywane informacje były krótkie, zwięzłe, jednoznaczne, zrozumiałe dla ucznia/rodzica.
  3. Nauczyciel może przygotować notatki uczniom, aby mogli je zapisać w swoich zeszytach przedmiotowych, mogą je zastąpić również karty pracy przesłane przez nauczyciela.
  4. Oceniać będziemy pracę uczniów zgodnie z przyjętym w szkole systemem oceniania – będziemy brali pod uwagę jego aktywność.
  5. Uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym, zajęciami rewalidacyjnymi, wyrównawczymi i zajęciami  korekcyjno-kompensacyjne realizują zajęcia zgodnie z planem, w sposób ustalony przez nauczyciela z uczniami i rodzicami.
  6. Uczeń oraz rodzic/opiekun prawny może konsultować się wychowawcą/nauczycielem przez e-dziennik lub w inny sposób ustalony z nauczycielem.
  7. Konsultacje z pedagogiem i psychologiem szkolnym odbywają się  poprzez e-dziennik, telefonicznie oraz poprzez Google classroom.

Zobowiązuję uczniów do:

• bezwzględnego przestrzegania zasad postępowania wynikających  z zagrożenia zachorowaniem, pozostawanie w domu, unikanie zgromadzeń;
  • wykonywania prac, zadań przekazanych do samodzielnej pracy;
  • zdalnego komunikowania się z nauczycielami w celu prawidłowego wykonania zleconych zadań.

Proszę rodziców o:

• zobowiązanie  swoich dzieci do bezwzględnego pozostawania w domu,
  • codziennego czytania komunikatów na e-dzienniku lub przekazywanych w inny uzgodniony sposób z wychowawcą/nauczycielem sposób,
  • skutecznego zachęcania uczniów do codziennej zdalnej pracy zleconej przez nauczycieli.

Komunikat w sprawie organizacji
pracy szkoły

1. Szkoła będzie zamknięta w tym okresie dla petentów.
  2. W ważnych, pilnych sprawach w godzinach 8.00-15.00 można kontaktować się ze szkołą:

- telefonicznie:774121753

- poprzez e-dziennik

Uwaga. Zapewniamy funkcjonowanie świetlicy szkolnej dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III. W tym celu należy zgłosić potrzebę opieki do wychowawcy klasy.

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie organizacji pracy szkoły od dnia 9 listopada 2020r.

Renata Pawlus