Strona Główna Ogłoszenia Życzliwie i na niebiesko
Życzliwie i na niebiesko PDF Drukuj
Autor: Bożena Kania Data: 21.11.2019 (czwartek)

alt Pod takim hasłem  obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy  Dzień  Praw Dziecka oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wstępem do akcji  była kampania informacyjna- uczniowie z klasy VIII i VI b wykonali plakaty, na których  przedstawili   historię  obchodów oraz  wyjaśnili ich przesłanie. Na  drzwiach wejściowych do klas pojawiły się też wybrane artykuły Konwencji Praw Dziecka ozdobione   plastycznymi wizualizacjami  wykonanymi przez Koło Polonistyczne.

Również członkowie  koła  przygotowali i przedstawili  w szkolnym radiowęźle audycję, w której zaprezentowali ważniejsze artykuły  Konwencji o Prawach Dziecka uchwalonej przez ONZ  20.11. 1989 roku.  Młodzi radiowcy wyjaśnili też genezę Międzynarodowego  Dnia  Praw Dziecka oraz Dnia Życzliwości i Pozdrowień.  Jak na audycję radiową przystało słowo mówione było przeplatane  dobrze dobraną muzyką.  Dzieci mogły  też w czasie przerw pozdrowić  w radiowęźle swoich kolegów. Z kolei Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich klas zakładki z prawami zawartymi w Konwencji.

Ukoronowaniem akcji było wspólne zdjęcie wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Kolor ten jest bowiem symbolem solidarności z dziećmi całego świata, szczególnie tymi, których prawa są łamane.

Wszystkim współorganizatorom oraz   uczestnikom  obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka  i Dnia Życzliwości i Pozdrowień  serdeczne podziękowania składa koordynator  obchodów - Roman Kania.