Strona Główna Ogłoszenia ,,Życzliwość to taki mały skarb- który sprawia, że życie staje się łatwiejsze”.
,,Życzliwość to taki mały skarb- który sprawia, że życie staje się łatwiejsze”. PDF Drukuj
Autor: Anna Nazimek Data: 26.11.2018 (poniedziałek)

W dniu 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Praw Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej , realizując pierwsze z zamierzonych zadań , a była to ,,Poczta Życzliwości”. Każdy kto tylko miał ochotę mógł napisać miłe słowo czy pozdrowienie dla wybranej osoby.Liściki z pozdrowieniami zostały dostarczone przez członków Samorządu Uczniowskiego do adresatów- z samego rana 21 listopada.

Kolejne zadanie to  ,,Słońce Życzliwości”, które było częścią naszej dekoracji, a powstało z przygotowanych przez poszczególne klasy-  żółtych, papierowych dłoni z zapisanymi sentencjami nt życzliwości.

Trzecim zadaniem była ,,Szkolna aleja życzliwości”, która powstała na drzwiach naszych klas. Uczniowie poszczególnych klas przystrajali wg własnych pomysłów drzwi swoich klas. Było naprawdę kolorowo i przepięknie.

Ważnym zadaniem naszego szkolnego świętowania był Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka dla uczniów klas  IV-VIII i III gimnazjum. Klasy młodsze wykonywały plakat tematyczny. Wszyscy także stworzyliśmy ,,Pociąg Praw Dziecka”, który był częścią dekoracji naszej uroczystości. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali piosenkę pt: ,,Prawa Dziecka”.

Był to z pewnością miły i pełen uśmiechów dzień, który pokazał nam, że życzliwość nic nie kosztuje, że każdy może ją ofiarować, a tym samym sprawić, by świat wokół nas stał się radosny i piękniejszy.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do zakładki galeria.