Strona Główna Ogłoszenia „Kocham Cię, Polsko!”- obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
„Kocham Cię, Polsko!”- obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj
Autor: Bożena Kania Data: 13.11.2017 (poniedziałek)

alt Pod takim hasłem obchodziliśmy 10.11.2017r. 99. rocznicę odzyskania przez  nasz kraj niepodległości. Uroczystość składała się z dwóch części.

 

 

W pierwszej mogliśmy przypomnieć sobie ważne chwile z historii Polski wygłoszone w odezwie, którą odczytała Magda Żelasko oraz Ada Wojtasik, oraz posłuchać recytacji wierszy wybitnych polskich poetów w wykonaniu uczennic z koła polonistycznego. Ponadto klasa III przedstawiła chrzest Mieszka I. Z kolei druga część miała formę konkursu przygotowanego na wzór telewizyjnego turnieju „Kocham Cię, Polsko!”  Rywalizowały między sobą dwie drużyny: dziewcząt i chłopców w kilku kategoriach, m.in. kalambury, zakazane słowa, literatura, historyczne zadania matematyczne, głuchy telefon. Turniej zakończył się zwycięstwem dziewcząt, ale nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Na zakończenie wszyscy odtańczyliśmy niepodległościowego węża.

Bawiliśmy się wspaniale, wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Kocham Cię, Polsko!”  Pokazaliśmy, że znamy i kochamy naszą Ojczyznę nie tylko za wielkie czyny Polaków, ale nawet „za kotlet schabowy, w rosole oka, dziury w drodze”.