Strona Główna Ogłoszenia Wyposażenie bibliotek
Wyposażenie bibliotek PDF Drukuj
Autor: Monika Zych Data: 06.05.2016 (piątek)

Wyposażenie bibliotek Małego Pacjenta to główny cel wielkiej zbiórki książek, w którą włącza się Publiczna Szkoła Podstawowa w Skorogoszczy.

Od 22 kwietnia do 23 maja będziemy zbierać zarówno nowe, jak i używane książki, które zostaną przekazane Fundacji Zaczytani.org, organizatorowi akcji, na wyposażenie bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka, przychodniach i hospicjach. W jaki sposób pomóc?

Wystarczy przynieść książki do biblioteki szkolnej, pani Jadwigi Tomczak oraz pani Moniki Zych. Informacji udziela Samorząd Uczniowski, który koordynuje akcję w naszej szkole.

Akcje prowadzone przez Fundację Zaczytani.org mają na celu pomoc małym pacjentom, aby choć na chwilę odwrócić ich uwagę od choroby i rzeczywistości szpitalnej. Za pośrednictwem działań własnych,  zaangażowania instytucji oraz osób prywatnych planowane jest stałe dostarczanie książek do placówek leczniczych w całej Polsce. Punktami zbiórek są biblioteki, przedszkola, szkoły, gimnazja, klubokawiarnie, galerie handlowe, urzędy.

Więcej informacji o projekcie oraz organizatorach akcji: www.zaczytani.org