Strona Główna
DEN i Pasowanie PDF Drukuj
Autor: Wiesława Połaniec Data: 16.10.2018 (wtorek)

Pasowanie i Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - pasowanie uczniów klasy pierwszej na ucznia. Była to też okazja by uczcić Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością dyrektorzy, nauczyciele i  pracownicy naszej szkoły, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie wszystkich klas.

 

Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie klasy drugiej pod opieką pani Róży Fiałki, wygłosili piękne wierszyki na Dzień Nauczyciela i obdarowali  pachnącym jabłuszkiem z życzeniami wszystkich pracowników naszej szkoły. Pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na ważne dla nich wydarzenie jakim jest pasowanie na ucznia, ale najpierw musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi i odwagą. Udowodnili, że potrafią śpiewać, recytować wiersze. Poprawnie rozwiązali zagadki zadawane przez koleżanki z klasy Vb. Najbardziej podobał się gościom taniec piratów.

Wreszcie nadeszła chwila, gdy złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zostali przyjęci przez panią Dyrektor do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał  dyplom pasowania i został obdarowany prezentami. Od rodziców uczniowie klasy I otrzymali wspaniały kuferek z pomocami dydaktycznymi. Upominki dla nich mieli również  starsi koledzy z klasy trzeciej. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy życzymy naszym najmłodszym uczniom sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil w szkole.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce Galeria