Strona Główna
Marzycielska Poczta PDF Drukuj
Autor: Anna Budziłowicz, Renata Radziewicz Data: 07.11.2017 (wtorek)

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

3 listopada w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja pisania listów i kartek do chorych dzieci w ramach akcji Marzycielska Poczta. To akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie internetowej odnaleźć można profile z adresami pocztowymi dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.

W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowaniach, marzeniach. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klasy III A i III B gimnazjum. Z wielkim zaangażowaniem i radością tworzyli kartki, pięknie je ozdabiali i pisali życzenia.

 

Dzieci -„Marzyciele” większość swojego czasu spędzają w domach i szpitalach. Mamy nadzieję, że na widok naszych przesyłek uśmiech zagości na ich twarzach. Wierzymy, że świadomość, iż tak wiele osób o nich myśli i trzyma kciuki doda im sił do walki z chorobą. Nasi uczniowie posiadają ogromne pokłady zrozumienia i empatii, w związku z tym na pewno powstanie jeszcze niejeden list.