Papierowe cuda PDF Drukuj
Autor: Paulina Brzozowska, Julia Gwizdak, Amelia Wawrzyniak Data: 24.10.2017 (wtorek)

Statki, wiatraczki i zwierzątka to tylko kilka przykładów wzorów z papieru, które wyczarowaliśmy na zajęciach w świetlicy. Okazją do tego był przypadający 24 października Światowy Dzień Origami oraz nasz udział w projekcie matematyczno- przyrodniczym. Origami to japońska sztuka składania papieru. Pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Dzieci z klas I-III z ogromnym zaangażowaniem i pomocą starszych koleżanek z klasy IIIb gimnazjum wykonywały wybrane przez siebie wzory. Powstały wspaniałe kompozycje, które  mogą być  niezwykłym prezentem, opakowaniem na prezent, zabawką czy dekoracją do domu. Wszyscy przekonaliśmy się, że origami to doskonały sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim wspaniała zabawa.