Europejski Tydzień Sportu #BEACTIVE PDF Drukuj
Autor: Administrator Data: 03.10.2017 (wtorek)

28 września odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu #BEACTIVE. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym celem tej inicjatywy było promowanie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zatańczyć wspólnie Zumbę. Ponadto każda klasa wykazała się niesamowitą wyobraźnią

i stworzyła „z siebie” tzw. żywe obrazy, promujące zdrowe odżywianie.  Powstały w ten sposób piękne owoce i warzywa: jabłko „z robaczkiem”, grapefruit, banan, ananas i pomidor. Najwięcej emocji budził jednak turniej piłkarski, w którym wzięli udział nauczyciele i uczniowie. Wspaniałej zabawy i pozytywnych emocji było co niemiara. Stracone kalorie uczniowie uzupełnili przyniesionymi przez siebie warzywami i owocami, które wspólnie ze smakiem zjedli.