Strona Główna
XIII Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy PDF Drukuj
Autor: Administrator Data: 24.05.2017 (środa)

W dniach  od 18 do 20 maja 2017r.  uczestniczyliśmy w XIII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy w województwie lubuskim.  Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która przyjęła im. KOU.  18 szkół ł i placówek z całego kraju (ponad 100 uczniów wraz z opiekunami)  wzięło udział w  tym wydarzeniu.

Celem corocznych Zlotów  jest integracja placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, wymiana doświadczeń pomiędzy placówkami, promowanie ludzi, którzy zasłużyli na Order Uśmiechu, poznanie altruistycznej postawy Kawalerów Orderu Uśmiechu, spotkanie młodzieży z Kawalerami Orderu Uśmiechu, wymiana doświadczeń pomiędzy placówkami z różnych regionów Polski, promocja szkoły.

Spotkaliśmy się  z Rzecznikiem Praw Dziecka , panem Markiem Michalakiem oraz innymi naszymi Patronami - Lechem Krychowskim, Krzysztofem Bramorskim, Kazimierzem Pleśniakiem, Zofią Marcinek, Ryszardem Kiełkiem , ks. Piotrem  Sadkiewiczem .

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w ceremonii wręczenia Orderu Uśmiechu p. Bati Gilad z Izraela, która jest przewodniczącą Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i propaguje jego idee na całym świecie.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji  i radosnych przeżyć.  Zaprezentowaliśmy naszą szkołę  „ na ludowo”  wykonując piosenkę „ Te opolskie dziouchy” oraz ułożoną przez uczniów piosenkę o szkole.  Wzięliśmy udział w grze terenowej  w Krośnie Odrzańskim, spotkaliśmy się  z historią na Zamku Piastowskim  oraz uczestniczyliśmy  w akcji charytatywnej „Bieg o uśmiech”.

Przede wszystkim był to czas radości, zabawy, inspiracji i spotkania z ludźmi, dla których sprawy dzieci są najważniejsze.