Dzień Ziemi PDF Drukuj
Autor: Jadwiga Tomczak Data: 16.05.2017 (wtorek)

W środę 26 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Wszyscy przypięli do ubrań zielone serca z papieru. Na apelu każda klasa zaprezentowała hasło dotyczące szkodliwego wpływu smogu na zdrowie człowieka i środowisko. Uczennica z klasy VI Amelia Grochalska przeczytała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Jutro pojedziemy daleko". Wiersz kończy się słowami "Posłuchajmy, jak bije olbrzymie, zielone serce przyrody". Po tych słowach rozległy się odgłosy przyrody, w które wszyscy się wsłuchali. Następnie uczniowie klasy VI zagrali w przedstawieniu "Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków". W inscenizacji aktywny udział brała publiczność.

Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów w zbiórce baterii i nakrętek. Uczniowie dostali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodkie upominki. Zwyciężczynią w obydwu kategoriach została Amelia Grochalska. Drugie miejsca zajęli: Agata Krawczuk w nakrętkach i Łukasz Prus w bateriach. Trzecie miejsce zdobyła Milena Major, i w zbiórce nakrętek, i baterii. Nakrętki zostały przekazane na pomoc Milankowi z Lewina Brzeskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria