Bajkowy Dzień PDF Drukuj
Autor: Agnieszka Łotecka Data: 12.02.2017 (niedziela)

W piątek tj. 10.02.2017 r. w naszej szkole odbył się „Bajkowy Dzień”, w czasie którego wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali się w przepięknych bajkowych strojach. Podczas wspólnej zabawy karnawałowej wszyscy wspólnie bawiliśmy się tańcząc „Belgijkę” oraz inne wielkie przeboje. W ramach zabawy został wybrany król i królowa balu, jak również najlepszy tancerz.

Główną atrakcją naszego piątkowego spotkania oprócz zabawy karnawałowej były quizy, konkursy oraz występy dzieci, w których uczniowie zaprezentowały swoje pasje i talenty. Odwiedzili nas także uczniowie I klasy Gimnazjum w Skorogoszczy, którzy pod opieką p. Katarzyny Zemełko, zaprezentowali uczniom naszej szkoły napisane przez nich bajki. Quiz pt. „Jaka to bajka”?  rozpoczęli uczniowie z klas I-III,  którzy czytali fragment bajki a reszta uczniów zgadywała jaka to bajka. Następnie uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali scenki rodzajowe o wybranej bajce, którą odgadywali pozostali uczniowie. W świetlicy szkolnej, pod okiem p. Romana Kani oraz Mateusza Kołodyńskiego  ucznia klasy VI, odbył się I Szkolny Turniej Warcabowy. Natomiast w Sali Gimnastycznej, pod opieką p. Jadwigi Tomczak, p. Agnieszki Łoteckiej oraz p. Wiesławy Połaniec, odbyła się II Spartakiada Wiedzy. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z różnych przedmiotów. W tym samym czasie, odbył się  plener malarski pt. „Wymyśl  swoją baśń”. Uczniowie, pod opieką p. Róży Fiałki oraz p. Anny Nazimek namalowali przepiękne bajki i baśnie. Pod opieką p. Piotra Mizery i p. Agnieszki Błaszczyk odbył się konkurs kręcenia hula hop, skakania na skakance oraz bieg na czas w worku.

Występy, konkursy oraz quizy przeplatały się wspólnie wraz ze wspaniałą zabawą karnawałową. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami – zakładka „galeria”.