Strona Główna Biblioteka Konkurs Recytatorski - „Uczę się ciebie, człowieku”
Konkurs Recytatorski - „Uczę się ciebie, człowieku” PDF Drukuj

altZapraszamy  wszystkich uczniów naszej szkoły na coroczną imprezę organizowaną przez bibliotekarzy, a związaną ze Szkolnym Konkursem Recytatorskim. W tym roku szkolnym spotkanie będzie przebiegało pod hasłem VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Uczę się ciebie, człowieku”.

W ramach spotkania organizatorzy proponują:
1.    Eliminacje szkolne do  VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Uczę się ciebie, człowieku”. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie klas I-VI. Uczestnik przygotowuje wiersz wybranego przez siebie autora, zgodny z tematyką tegorocznego konkursu. Wiersz powinien prezentować treści związane z człowiekiem, jego dorastaniem, wychowaniem, nauką, radościami i smutkami życia codziennego, może traktować o nauczycielach, szkole, przedszkolu, ukazywać relacje mistrz – uczeń.  Uczestnik może recytować wiersz własnego autorstwa. Chętni zgłaszają się do pani B. Kani do dn. 11.05.15 r. Laureaci konkursu będą reprezentowali szkołę w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim.
2.     Konkurs na plakat „Uczę i wychowuję się w rodzinie”. Zadaniem uczestników  konkursu będzie wykonanie zespołowego plakatu propagującego hasło konkursowe. Udział w konkursie mogą wziąć min. dwuosobowe zespoły uczniów klas I-VI. Chętni zgłaszają swój udział do pani J. Tomczak do dn. 11.05.15.
3.    Prezentację własnej twórczości pisarskiej. Uczniowie, którzy mają ciekawy utwór własny i chcą go zaprezentować publicznie zgłaszają się do pani B. Kani do dn. 11.05.15.
Spotkanie odbędzie się 14.05.15 o godz. 17.00 w szkole przy ul Opolskiej. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy – pani B. Kania, pani J. Tomczak. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach oraz na spotkanie.

B. Kania, J. Tomczak