Strona Główna Biblioteka Piękna nasza Polska cała!
Piękna nasza Polska cała! PDF Drukuj

alt Biblioteka szkolna zaprasza całą społeczność szkolną na spotkanie „Piękna nasza Polska cała”. Spotkanie odbędzie się 14.05.14  przy ul. Opolskiej o godz. 17.00.

W ramach spotkania odbędą się następujące konkursy:
1. Szkolny etap VII Gminnego Konkursu  Recytatorskiego pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”. Chętni zgłaszają swój udział do nauczycieli bibliotekarzy do dn. 12.05.14. Uczestnicy przygotowują jeden wybrany przez siebie wiersz zgodny z tematem konkursu (dostosowany do wieku i płci recytatora). Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI. Jury będzie oceniało: dobór tekstu, dykcję oraz interpretację utworu. Nie będzie oceniana „sztuka aktorska”, czyli przebranie, dodatkowe rekwizyty, itp. Konkurs obędzie się 14.05.14 r. w sali nr 1 o godz. 17.00. Laureaci będą reprezentować szkołę w Lewinie Brzeskim.
2. Konkurs plastyczny dla klas I-VI „Piękna nasza Polska cała”. Zadaniem uczestników konkursu będzie plastyczne przedstawienie wylosowanego wiersza. Konkurs będzie miał formę pracy grupowej. Zespoły  (maks. 5 osób, mogą być międzyklasowe) zgłaszają chęć udziału do nauczycieli bibliotekarzy do dn. 12.04.14 r. Uczestnicy przynoszą niezbędne materiały do wykonania pracy (organizator zapewnia brystol). Konkurs odbędzie się 14.05.14 r. o godz. 17.00 w sali nr 3 przy ul. Opolskiej.
3. Międzyklasowy konkurs wiedzy o Polsce „Poznaj swój kraj”.  Klasa wybiera 3 przedstawicieli do konkursu i zgłasza ich do dn. 12.05.14 nauczycielom bibliotekarzom. Konkurs odbędzie się 14.05.14 w budynku przy ul. Opolskiej.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach, a rodziców i nauczycieli  do przyjścia na spotkanie.

Organizatorzy : nauczyciele bibliotekarze
B. Kania, J. Tomczak